Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Következtetés: 1. Bizonyítsd...

Következtetés: 1. Bizonyítsd be, hogy bármely négy oldalú egyenes hasáb testátlói egy pontban metszik egymást. Mi a megoldásmenete ennek a feladatnak?

Figyelt kérdés
Jó estét mindenkinek! Mértan feladat elvégzésében akadtam meg. A probléma picit fennebb, a kérdés mezőben található. Előre is köszönöm segítségeteket! További szép estét! :)
2012. febr. 7. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én ezt gondolom:


Ugye ha egyenes a hasábok, akkor felölnézetből nézve az alapot látjuk. És a négyoladlú négyszögek átlói egy pontban metszik egymást. De ugyanígy ha oldalról nézzük vagy bárhonnan, minden oldalánál így van.

és szerintem ezért lehet tudni h akkor a hasáb átlói is egy pontban metszik egymást.


Én így gondolom, de lehet h hibás :)

remélem segítettem

2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kinga néni ***** válasza:
négyszög alapú?
2012. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyelőre még nem juttam konkrét megoldásra.... Igen négyszög alapú. :)
2012. febr. 7. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy nem sikerült. A bizonyítandó állítás ugyanis hamis. A testátlók merőleges vetülete az alaplapokra ugyanis a lapátló, így a közös metszéspont kizárólag az átlók metszéspontja fölött lehetne. Ámde két szomszédos csúcsból indulótestátló csak akkor lesz azonos magasságban e csúcsfölött, ha az átlók azonos arányban osztják egymást. Két "szemközti" testátló meg mindig a magasság felénél metszi egymást (egy téglalap átlói), ezért a fenti állítás kizárólag abban az esetben igaz, ha az alapnégyszög átlói felezik egymást, azaz ha az alapnégyszög PARALELOGRAMMA.
2012. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!