Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy mindent meg jegyezzek és nem felejtsem el hosszabb idő után sem és hogy könnyen megértsem!

2012. febr. 8. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
ÚGY HOGY MEGTANULOD. Mit kell ezen ragozni?
2012. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Weitz Tercsi ***** válasza:

Készíts elmetérképet.Ha nem tudod mi az, keress utána. Minimum 4x ismételj.Ez a feltétele annak, hogy a hosszú távú memóriába landoljon az anyag.

Tanulás közben szóljon Mozart háttérzeneként. Ez stimulálja a jobb agyféltekét, azaz két agyféltekével tanulsz.Meg még számtalan trükk létezik.

2012. febr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van az elmetérkép.

Én akkor tudok a leghatásosabban tanulni, ha csend van, és viszonylag kipihentek ülök az anyag fölé.

A rajzolás, jegyzetelés nálam is bejön.

Néha próbálom elképzelni a dolgokat. Pl. ha bioszból 3 féle testfelépítésű baktériumot kell megtanulni, hogy hengeres, csavart, meg mittomén, akkor ezeket az ábrákat elképzelem magam elé, úgy, hogy pl. egy dombon van.

2012. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én csinálok jegyzetet gépen vagy kézzel. Nagyon sokat segít ha leírod az anyagot, ugyanis rögződik. Ezzel egyben pedig az agyadban rendszerezed is. Számomra nagyon hatékony módszer, főleg ha időben kész van, akkor átolvasod párszor, és mehet fejből is;)
2012. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod,sokféle tanulási módszer van.Mindenkinek másféle felel meg.Nekem például teljes csöndre van szükségem van ,de lehet,hogy Neked az a jó ,ha mondjuk tanulás közben megy a Tv,vagy hallgatod a zenét.Próbálj meg vázlatokat készíteni ,vagy sok-sok színnel emeld ki a fontosabb dolgokat!Ha mondjuk egyhuzamban tanulsz 2-3 órát,akkor félóránkét tarthatsz 10-10 perces szüneteket.A legfontosabb,hogy találd meg azt a módszert.ami Neked a legmegfelelőbb! Remélem segítettem! :)
2012. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!