Hogy kell számológéppel?

Figyelt kérdés

A Trigonometria elején vagyunk, a Skaláris szorzatnál, annak is a legelején. Nem is tűnik nehéznek, de, nem tudom hogyan kell ezt a műveletet elvégezni.

1. példa:

|a|=2, |b|=3 α=30°

a×b=2×3×cos30°

a×b=2×3×(négyzetgyök)3/2

a×b=3(négyzetgyök)3

itt a problémám, hogy én a Cosα-ból hogyan fejtem meg hogy az (négyzetgyök)3/2


2. példa:

|a|=2, |b|=2 a×b=2×(Négyzetgyök)2 α=?

2×(négyzetgyök)2=2×2×Cosα α=45°

Itt az problémám, hogy hogyan tudom én meg azt egy számológéppel, hogy az 45°


2012. febr. 8. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeknek a feladatoknak a megoldásához csak buta-emberek használnak számológépet. Ezek nevezetes szögek (30, 45,60 fok) ezek szögfüggvényeit fejből KELL tudni!

Hogyan lehet egy fél óra alatt megtanulni? Szívesen megmagyarázom.

Ha a számológép használatát akarod megtanulni, ahhoz jó lenne tudni, hogy milyen számológépről van szó, és a használati utasítását is jó lenne megkeresni.

Ebben is szívesen segítek.

Most melyiket választod?

2012. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezekhez tényleg nem kell számológép. Ha nem akarod fejből megtanulni a nevezetes szögeket, akkor a függvénytáblázatból is ki tudod nézni, mindegyikben bent van.
2012. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Ha Te nem választottál, akkor én azt mondom el ezen a videó-klipen, hogy fejben hogyan érdemes megjegyezni a nevezetes szögek szögfüggvényeit. A klip itt is elérhető:

[link]

2012. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!