Egy háromszög egyik szöge 25fokos. Mekkora a másik két szöge, ha az egyik a másik kétszerese?

2012. febr. 9. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

25+x+2x=180

25+3x=180

3x=155

x=51,7

szögek: 25; 51,7; 103,4 fokosak

2012. febr. 9. 18:17
 2/7 anonim ***** válasza:

A háromszög belső szögeinek összege 180°, ezek szerint a maradék két szögre összesen 180°-25°=155° jut.

Az egyik szög legyen x, ekkor a másik szög ennek kétszerese, ami 2x. A két szög nagysága összesen x+2x=3x, ami, mint az előbb kiszámoltam, 155°. Ebből azt az egyenletet kapom, hogy:

155°=3x

x=51 egész 2/3 fok, vagyis az egyik szög 51 egész 2/3 fokos, a másik kétszer ekkora, vagyis 103 egész 1/3 fok.

ellenőrzésképpen összeadhatod, hogy kijön e a 180° a három szög összegére.

2012. febr. 9. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:

de az 180,1-re jön ki


az egyenlet az jó, de az x=51,66666667-tel mert csak így jön ki a 180 fok ;)

2012. febr. 9. 18:21
 4/7 A kérdező kommentje:
úristen, még jobban összezavartatok. tehát akkor hány fokos az a másik két szög ? :)
2012. febr. 9. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
első válaszóló vagyok. Az jó
2012. febr. 9. 18:41
 6/7 anonim ***** válasza:
az 180,1-re jön ki a 3. a jó :P
2012. febr. 9. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első kerekített. Az kisebb ismeretlen szög 51 egész 2/3 fokos, ezt az első kerekítette 51,7-re, a nagyobb szög 103 és 1/3 fok nagyságú, de az első simán az ő általa kerekített értéket szorozta meg kettővel, így jött ki neki 103,4 fok, ami ugyan valóban 51,7 kétszerese, de a kettő összege 0,5 fokkal nagyobb, mint amennyinek ki kéne jönnie. Ebbe kötött bele a harmadik,de szemmel láthatóan nem ismerték fel egymás [ és saját] írásukban a hibát.

A lényeg:

A kisebb szök pontosan 55 és 2/3 fok nagyságú, amelyet kerekíthetsz 55,7 fokra vagy 55,666667 fokra is. De pontos értéke 55 és 2/3 fok.

A nagyobb szög ennek a kétszerese, amely 103 és 1/3 fok nagyságú, amelyet kerekíthetsz 103,3-ra vagy 103,333333-ra is, lényegtelen. De 103,4-ra valóban nem.

[Az első ezt tette és ezt kifogásolta a harmadik.]

A második voltam :)

2012. febr. 9. 19:20