Nem vagyok egy nagy ász matekból. A kész egyenletet meg tudom oldani, de felírni... Szóval meggyűlik vele a bajom.

Ez lenne az O.o":


Brigi, Erika, Pisti és Zsolti ugyanattól az árustól vett egy-egy dinnyét. Brigi dinnyéje 6kg-os, Erikáé 7kg-os, Pistié 9kg-os. Zsolti egy 12kg-os dinnyét vett, ezért ő kilóját 4 Ft-tal olcsóbban kapta. Összesen 2468 Ft-ot fizettek.


Mennyibe került 1kg dinnye az árusnál?


Előre is köszönöm a segítségeket!


2012. febr. 12. 19:26
 1/4 Ucsiha Madara ***** válasza:

Jelölje 1 kg dinnye árát x!


Ez alapján Brirgi 6x, Erika 7x, Pisti 9x, Zsolti 12(x-4) forintot fizetett. Így az egyenletünk:


6x+7x+9x+12(x-4)=2468


Ezt megoldod és kijön belőle. (74 ha jól számoltam).

2012. febr. 12. 19:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha Zsolti 12 kg-os dinnyének kilóját 4 Ft-al olcsóbban kapta, akkor ez annyit jelent, hogy 12*4 = 48 Ft-al fizetett kevesebbet kilójáért mint a többiek, vagyis ha a kifizetett összeghez hozzáadunk 48 Ft-ot, akkor kapjuk meg azt az összeget, amit rendes körülmények, vagyis kedvezmény nélkül fizettek volna:


2468 + 48 = 2516 Ft


Összesen: 6 + 7 + 9 + 12 = 34 kg


2516/34 = 74 Ft

2012. febr. 12. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
De ha még azt is belekalkulálod, hogy a szemét cigány árusok mindig csalnak méréskor, akkor egy kiló kb 130ft-ra jön ki.
2012. febr. 12. 19:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D És ilyenkor jön ez: Mekkora hülye vagyok!!! -.-" xD Azt nem írta, hogy cigány árusok-e vagy sem, de azt is beleírom, hogy biztosan jó legyen. XD
2012. febr. 12. 19:43