Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A matektanár folyton szivat...

A matektanár folyton szivat mindenkit ez normális?

Figyelt kérdés
a matektanárnak az az elve hogy ha valaki nem ír leckét akkor fekete pontot kap és ha 5 fekete pont összegyűlik akkor írsz egy olyan dolgozatot ami 100% hogy 1-es lesz mert ugye adott egy témakör és abból kérdez olyat amit még vagy nem vettünk vagy nem is fogjuk venni. és igazságtalannak érzem hogy olyanból irat amit még nem tanított meg nekünk. ez lehetséges, mármint csinálhat olyat? ja és múltkor tesómmal olyat íratott de nem azé mert nem volt kész leckéje és összegyűlt neki a fekete pont hanem mert kis-tesóm összefirkálta, ráfirkált a lecojára és megíratta vele a dogát persze 1-es lett hisz még nem vették az anyagot aztán egy hétre rá kiderült h amit megíratott vele az nem tananyag csak kiegészítés most szerintetek normális ez a tanár? nem hiszem. nos akkor mit tanácsoltok hogyan állítsam le? vagy mit tegyek?
2012. febr. 17. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Írjatok leckét. Az a dolga, hogy erre rávegyen titeket.
2012. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne szívatás? Írd meg a leckét és tanuld meg az anyagot, akkor még ha tényleg rosszindulatú lenne sem tudna veletek mit kezdeni. Olyan hogy 100% egyes nincs, csak olyan példákat adhat amit már vettetek, ha pedig nem tanultátok meg magatokra vessetek.

Amíg nem csinálod a dolgod meg, addig ne panaszkodj a következményekre. De semmi vész nem lehet mindenki orvos meg ügyvéd, utcaseprőre és dokkmunkásra is szükség van.

2012. febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
bocsesz de 5-ös vok matekból és mindig tanulok de azok akik nem írnak lecot ebből és ebből az okból azokat sajnálom és nagyon igazságtalannak tartom ezeket a dolgokat am meg megnéztelek/megnéznélek egy 7-es fejjel hogy te mit szólnál mindezekhez mert ha te ezt korrektnek tartod ezt a viselkedés akko inkább nem mondok semmit. mondjuk jogosak a fekete pontok de az hogy a szín 5-ös tesommal (jobb tanuló nálam ) megiratja a tuti 1-es dogát az jogtalan jo bevallom hogy a hülyék megérdemlik az egyest de itt van pl egy másik példa fiú osztálytársa 4-5-ös tanuló de olyan környezetben van hogy nem tud mindig mindennek megvelelni ez legyen pl lecke és hopszi nincsen kész a lecód jolvan ird meg azt a kibas*ott nehéz dogát
2012. febr. 17. 16:07
 4/14 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem elég, hogy be kell járni az iskolába, az a szemét tanár még azt is akarja, hogy leckét írjatok. Hát tényleg pofátlanság. Meg hogy meg kell tanulni az anyagot, ez azért több a soknál. Fel kell jelenteni az ilyet!


Meg hogy fekete pont... Ahelyett, hogy átérezné a diákok igen nehéz helyzetét, és belátná, hogy egyszerűen senkinek nincs ideje arra, hogy tanuljon. Csak ilyen lelketlen hiénákat vesznek fel tanárnak, ez tényleg iszonyú.


Helyedben én az igazgatóhoz mennék, és követelném, hogy ezentúl minden héten koktélparti legyen az iskolákban, és azok közt, akik hétfőtől péntekig minden nap bejártak, sorsoljanak ki valami tárgyjutalmat!


Pedro

2012. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
látom neked gyerekkorodba karót dugtak a seggedbe
2012. febr. 17. 16:11
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem szívatás, hanem a tanár csak próbál rávenni titeket, hogy tanuljatok. Anno matekból nekünk három esélyünk volt, ha háromszor lebuktunk házival, azonnal véste a karcsit, nem volt esélyünk javítani (persze stréberkedéssel, órai munkával kiérdemelt plusz ponttal ki lehetett váltani egy-egy mínuszt). A dolgozatok nehézsége idővel megtanulható, ha az ember figyel a tanárra (és nem facebookozik a pad alatt, vagy ne adj' isten be se jár órára, tudom is én, miket csinálnak a mostani tinik, annyira idegennek érzem őket, pedig a húszat is csak pár hét múlva töltöm...), ki tudja ismerni, milyen típusokból kérdez. De, hogy megtanultuk a pitagorasz tételt, meg tudunk deriválni, integrálni, sőt, a csoportjában nem volt 70% alatti érettségi, az neki köszönhető.


Szóval tessék tanulni és viselkedni, mert, ha itt nem tanuljátok meg a szabályokat, később sokkal rosszabb és nehezebb lesz. A tesód meg örüljön, hogy a fegyelmezetlenségért nem kapott szaktanárit is a karó mellé...


Na most, a büntetődolgozatok lényege éppen a büntetés maga: hogy tanulj meg olyan anyagrészeket is, amikre lehet, hogy a büdös életben nem lesz szükséged. A leírásod többször el kellett olvasnom, mire rájöttem, hogy az nem a normális évközi tudásfelmérő - amibe felteszem a leadott anyagból válogat.

2012. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod végre egy értelmes ember aki átlátsa a gyerekek sorsát köszönöm a tanácsokat és végül is jogos amit mondtál
2012. febr. 17. 16:13
 8/14 anonim ***** válasza:

"kis-tesóm összefirkálta, ráfirkált a lecojára"

Na, ezért íratta meg vele. Kifogtatok egy szigorú tanárt, na bumm, nem ti vagytok az egyetlenek. És mindenki szívott mikor suliba járt, nem kell a mártír duma. Az élet szívás. Isten hozott a való világban.

2012. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk sok tanárnál ha összegyűlik a 3 hiány, megy az egyes. Ez szerintem nem durva, a leckét meg kell írni, ha nem írod meg, akkor jön a büntetés, teljesen jogos. A dogaíratást mondjuk nem értem, minek, sokkal egyszerűbb lenne simán beírni egy egyest, bár az én matektanárom is szokott azzal fenyegetőzni, hogyha nem figyelünk, irat most egy dogát a jövő óra anyagából.

Én is diák vagyok, de valahogy nem tudom átérezni, ha nem ír valaki leckét, legalább másolja le valakiről, vagy próbálkozzon akkor is ha nem tudja, azt szokták értékelni a tanárok, nem számít hiánynak. :D Néha persze előfordul, hogy elfelejti vagy akármi, de egyrészt néha gyorsan meg is lehet írni óra előtt, másrészt ha egy-kétszer történik az még nem egyes.

2012. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem tudlak sajnálni. Mondjuk nem is kell mert te ötös tanuló vagy. Ha ötször nem készülsz matekra már nagyon lemaradsz. Nekünk is kétszer volt szabad lustálkodni, harmadiknál már egy karóval mentünk haza.

Nem értelek titeket fiatalok (habár én sem vagyok öreg). Kaptok egy házit, csak ki kell írjátok erre az oldalra. Valaki úgyis megcsinálja...ha nem más akkor én. Csak bemásoljátok a füzetbe és mehettek is órára. Nem kell a stréber osztálytársatokat elhívni buliba, csak hogy kapjatok házit.

2012. febr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!