Hogyan számolhatom ki a térfogatát ennek a testnek?

Figyelt kérdés

Adott f(x)=√x + 1

Ezt a függvényt körbeforgatjuk az Ox tengely körül,f:[0,1]. Ennek a testnek a térfogatát kell kiszámolni.


A megoldásban az van, hogy T=pi*integrál(f(x)^2) nullától egyig. De ez hogyan jött ki neki?



2012. febr. 18. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak az x van a gyökjel alatt, vagy az (x+1) ?
2012. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak az x...azért raktam szünetjelet közéjük. Amúgy jogos volt a kérdés...bocsi.
2012. febr. 18. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert ez a képlete a forgástest térfogatának:

[link]

2012. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nem tudtam, hogy képlete is van. Én már rég tanultam, most csak seg1tek valakinek felkészülni az érettségire és nem szeretném képletesen magyarázni, mert abból semmi maradandó nem születik.

Lehetséges, hogy a következőképpen jött ki a képlet?:

tudjuk, hogy a kör területe pi*r^2. Azonban a kör sugara az idomon végigmenve változik, viszont tudjuk, hogy az integrál a görbe alatti terület ezért az elemi részeknél az a sugár. Így végigintegrálva a függvény négyzetével megkapjuk a sugár négyzetét. Ezt beszorozva pivel kapunk egy területet. A területet végigintegrálva a nulla egyes szakaszon kapunk térfogatot.


Lehetséges ez így? Remélem érthető az elgondolásom.

2012. febr. 18. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így írtam le röviden, és ki is számoltam:

[link]

Remélem nincs elszámolva.

2012. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen...ezek szerint jól gondolkodtam. Nekem is ennyi jött ki.
2012. febr. 18. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!