Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell kiszámítani egy...

Hogy kell kiszámítani egy ötszög területét? Hogy kell levezetni?

Figyelt kérdés

A feladat: egy 8 cm oldalhosszúságú ötszög területének kiszámítása.

Ezt hogy kell kiszámolni...és a levezetést is le tudná írni valaki? nagyon megköszönném...


2012. márc. 6. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokféleképpen lehet kiszámítani, legegyszerűbb talán, ha öt háromszögre osztjuk, úgy, hogy a háromszögek közös csúcsa az ötszög középpontja. Szóval a kp-nál van egy 360 fokos szög, ami 5 felé oszlik, tehát 72 fokos mindegyik háromszög egyik csúcsa. 180-72=108, 108:2=54, tehát 54 fokos a többi szög. Sóval lett öt háromszög, mindegyiknek van egy 72 és két 54 fokos szöge.Ha 8 cm az oldal, akkor annak a fele 4 cm, tehát a háromszög magassága/4cm=tg54. Kiszámoltam, elvileg 5,50552... a magasság. Háromszög területe=oldal x magasság /2. Ez 22,02211... Meg kell szorozni 5-tel, szóval a végeredmény 110,11. Remélem nem számoltam el semmit.
2012. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

[link]


Remélem ez segít! :)

2012. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm, hogy ilyen részletesen és érthetően levezetted. Nem, nem számoltál el semmit!

2: Nagyon köszi a linket, a kép is nagy segítség volt.

A link és az 1-es magyarázat kicsit másképp vezette le a dolgot, de mostmár legalább tudom hogy kétféleképpen is ki lehet számolni:))) Köszönöm!

2012. márc. 6. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!