Janos belyegeket es kituzoket gyujtott. A belyegek negyedenek harmada 12 belyeg es a kituzok harmadanak negyede is 12. janos belyege vagy kituzo gyujtemenye volt nagyobb?

2012. márc. 10. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

belyeg: x*1/4*1/3=12

kizuzo: x*1/3*1/4=12


egyenlő a két gyüjtemény

2012. márc. 10. 11:23
 2/2 bensdorp ***** válasza:

(b/4)/3=12

b/12=12

b=144


(k/3)/4=12

k/12=12

k=144


Ugyanannyi van mindkettőből.

2012. márc. 10. 11:24