Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikor van permutáció, mikor...

Mikor van permutáció, mikor kombináció, és mikor variáció? Hoyan ismerhetem fel? (Mindig összekeverem)

Figyelt kérdés

Példákat tudnátok mondani rá?


Mikor van ismétléses / nem ismétlődő:

permutáció

kombináció

variáció



Soha se tudom eldönteni hogy melyik képletet alkalmazzam :((((((((


2012. márc. 16. 20:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
hát 8x8=64 :)
2012. márc. 17. 14:56
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Úgyvan. Most képzelj el egy 7*11-es "sakktáblát", aminek a soarainál ott vannak az egyes melltartók, az oszlopainál meg az egyes bugyik. Mindegyik mező megfelel egy párosításnak.


Így megy a 3-as feladat megoldása?

2012. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

mááár érrteem úristen! :D:D:D:D

figyelj most nincs időm ide feljönni, de köszönöm szépen a választ. majd még írok !

és légyszi legyél még itt nekem, mert kezdem kapisgálni.


igen most már értem, 7x11. mert minden bugyinak kell 1 melltartó, így ha 7x11 van akkor minden bugyinak lett egy melltartója, és fordítva is :D:D:D


tehát akkor 77 féleképpen...

2012. márc. 17. 19:48
 14/16 A kérdező kommentje:

4: itt meg csak össze kell adni igaz?

7 szoknya meg 11 nadrág, és mivel nem vehet fel egyszerre szoknyát is meg nadrágot is, így: 7+11 féle képpen. igaz ?


18 féleképpen öltözködhet :D:D:D:D

2012. márc. 17. 19:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Szivesen segítek, ebből élek. Próbáld meg az első két feladatot is!

Ha gondolod, írj privit, és akkor könnyebben megtalálsz!

2012. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
2016. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!