Hogy kell megoldani? (fizika)


A 600W teljesítményű és 60 százalékos hatásfokú villanyforralóval 2 kg tömegű és 10 fok kezdeti hőmérsékletű vizet a forráspontra melegítettünk,ezen a hőmérsékleten elpárolgott a víz 5 százaléka.Mennyi ideig tartott a melegítése? A víz fajhője 4,18kilojoulekelvinenként, a víz 100 fokra vonatkozó fajlagos párolgási hője 2,26megajoulekilogrammonként.


45 percre kell kijönnie,de nem sikerült.légyszi részletesen :)


2012. márc. 25. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Először is szükséges kiszámolnod azt a hőmennyiséget, amely az egész rendszer felmelegítéséhez szükséges. Ahhoz először is, hogy a 10 fokos 2 kg tömegű vizet forráspontra, azaz 100 celsius fokra melegítsük szükséges : Q = c * m * delta T (90) = 752400 Joule. Ekkor lesz a víz hőmérséklete 100 fok, a párolgáshoz azonban újabb hőmennyiség felvétele szükséges. 2kg * 0,05 = 0,1 kg víz párolog el, az ehhez szükséges hőmennyiség pedig: Q' = Lo * m' = 2,26 * 10^6 * 0,1 = 226000 Joule. Tehát az a hőmennyiség, amelyet összesen felvesz a rendszer, az Q + Q' = 978400 Joule. A villanyforraló 60% hatásfokú, ami azt jelenti, hogy az általa termelt hőmennyiségnek csak 60 százaléka fordítódik a víz melegítésére. Tehát az általa termelt összes hőmennyiségnek (978400:0,6) 1630666,667 J-nak kell lennie. P = Q / t -> t = Q / v = 2717,77 s = 45,29 min. Remélem tudtam segíteni!
2012. márc. 25. 23:09