Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Derékszögű háromszög átfogójáh...

Derékszögű háromszög átfogójához tartozó magasság és az egyik hegyesszög adott, hogyan számítsam ki a köré írható kör sugarát? Légyszii

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha adott egy szöge, akkor nyilván tudjuk a másikat is.

Ha berajzoljuk az adott magasságot egy vázlatrajzon, akkor az a nagy háromszöget két kisebbre bontja.


Namost akkor a két kis háromszögnek ki tudjuk számolni szögfüggvényekkel az oldalait.


És a két háromszöeg egy-egy oldala ami a ngay háromszögnek

az átfogóján van, azokat összeadva megkapjuk az átfogót.


Annak a fele a sugár, thálesz tétel miatt.


Szólj ha nem érthető, akkor alkotok vmi ábrát is ha tudok:)

2012. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jajajj köszönöm szépen teljesen világos aranyos vagy hogy vetted a fáradtságot és leírtad!!! :))
2012. márc. 28. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy kaptál egy nagyon jó választ, mégis csináltam én is egy megoldást, hátha ezt is tudod használni:

[link]

Ez egy GeoGebra fájl, amit böngészővel is megnézhetsz.

2012. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
húú ez is egy jó link köszii;))
2012. márc. 29. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!