Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél? Parciális derivált:...

Segítenél? Parciális derivált: f (x;y) = ln (1-2x) *arctg (3x*y^ (-1/2) )

Figyelt kérdés

Megnéznétek hogy jól oldottam-e meg?


[link]



Köszi!


2012. ápr. 5. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Van benne pár hiba:

1.az x szerinti deriválásnál a végén az arctg után nem szoroztál tovább a belsó fv. deriváltjával, azaz ott még hiányzik *3y^(-1/2) hiszen a belső fv. 3y^(-1/2)x


2.az y szerinti deriválásnál maga az alapképlet sem jó, hiszen az ln(1-2x)-ben nincs y, azaz ez csak egy sima konstans szorzótényezó, tehát itt nem szorzatként kell deriválni. Azaz ez első tag nem kell.


3.Tehát az y szerinti helyesen:

1/[1+(3x*y^(-1/2))^2] * -1/2 * y^(-3/2)*x * ln(1-2x)


itt a nevezőből kihagytad a négyzetet, és a belső fv. deriválásánál az x-et kihagytad a szorzóknál.


Remélem én sem rontottam el semmit, melóhelyről néztem rá gyorsan :)

2012. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bongolo ***** válasza:

Majdnem jó az első válaszoló eredménye, de a vége felé az x helyett 3x kellene, meg én a -1/2 -et zárójelbe tenném, hogy egyértelmű legyen, hogy a minusz az előjel, nem pedig kivonás. Szóval:


1/[1+(3x*y^(-1/2))^2] * (-1/2) * y^(-3/2)*3x * ln(1-2x)


Persze ezt lehet kicsit alakítgatni még, hogy egyszerűbb képlet jöjjön ki, de azt már nem szokták elvárni a tanárok.

2012. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
na várjatok már, hagy szopjam le magam, hogy mi a f*sz van
2012. ápr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!