Mely valós számokra igaz?

Figyelt kérdés
1/cosx és gyökalatt x^2-10
2012. ápr. 10. 01:16
 1/7 A kérdező kommentje:

cosx nem lehet egyenlő 0-val tehát nem lehet pl 90 fok. de ezt h irjam le meg 270 se lehet..

x^2-10 nagyobbegyenlő 0, tehát x^2 nagyobbegyenlő 10, x nagyobbegyenlő 3,16227766



ez így jó kb? :P

2012. ápr. 10. 01:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehéz így műveleti jelek nélkül

1. ahol x nem egyenlő 90 fok+n*180 fok, vagy nem egyenlő pi/2+n*pi (n bármely egész szám lehet, nem tudom ti hogy jelölitek)

2. nem jó, mert két megoldás van: x nagyobb egyenlő gyök 10, vagy x kisebb egyenlő mínusz gyök 10.


Én azt a 3,1622... formát nem használnám, mert nem pontos, akárhány jegyig is írod ki.

Tehát jó pl. -4-nél is, (-4)^2-10 pozitív, lehet gyököt vonni!

2012. ápr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem két megoldás van, hanem végtelen sok, csak két részre bontva érdemes felírni. Ettől eltekintve az első válaszoló "megoldása" jó.

Az idézőjel oka, hogy nem világos a kérdésből, mi a feladat.

2012. ápr. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom, hogy kell ide törtet írni (első feladat), a másodiknál minden a gyökjel alatt van! De asszem értem már hol hibáztam, és köszönöm!
2012. ápr. 10. 02:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok megint.

Én is csak tippeltem, hogy az értelmezési tartományt kérdezik.

2012. ápr. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. ismét.

Nem az a gond, hogy nem tudsz gyökjelet írni, hanem az, hogy a "Mely valós számokra igaz?" kérdésnek nem sok értelme van. Fel lehet tenni olyan kérdést, hogy mely valós x esetén értelmezhető, vagy mely valós számok esetén van megoldása, vagy valami hasonlót, de amit te feltettél, annak nincs értelme!

2012. ápr. 10. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de durva!!! pedig csak ennyi a feladat a lapon amit a tanar adott!! mindent leirtam a feleadatrol! erdekes :) majd mondom neki, ugyis mar beloptam magam a szivebe! :D
2012. ápr. 10. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!