Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika házi feladatban...

Matematika házi feladatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1.)

Egy találkozón 12-en vesznek részt. 6-an közülök három emberrel, 2-en közülök öttel, míg 4-en hat emberrel fogtak kezet. Hány kézfogás történt?


2.) Egy matematika versenyen két feladatot tűztek ki. Az első feladatot az indulók 70%-a, a másodikat a tanulók 60%-a oldotta meg. Minden tanuló megoldott legalább egy feladatot, és kilencen mindkét feladatot megoldották. Hányan indultak a versenyen?


Előre is köszi a válaszokat (sokat törtem a fejem, biztos könnyű a megoldásuk, csak én vagyok már "fáradt") :)


2012. ápr. 11. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Kézfogások száma:

6*3+2*5+4*6=18+10+24=42


De minden kézfogáshoz 2 ember kell, ezért az összes kézfogások száma ennek a fele 21.


Legyen x induló

0,7x megoldotta az egyiket

0,6 x a másikat

És 9-en mindkettőt


Akkor az első feladatot 0,7x-9

A másodikat 0,6x-9 oldotta meg


Az összes gyerek száma:

(0,7x-9)+9+(0,6x-9)=x

0,3x=9

x=30

2012. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!

Az első feladat amúgy nem 52, azaz 26? :)

2012. ápr. 11. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:
de
2012. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!