Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van itt valaki jó németes,...

Van itt valaki jó németes, aki egy A4-es oldalas fogalmazást lefordítana még ma nekem?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 18:14
 1/9 A kérdező kommentje:
nem kell tökéletes szöveg, még kezdő szintű is elég
2012. ápr. 15. 18:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miről kellene írni?
2012. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a szöveget megírtam magyarul, azt kéne németre fordítani. Egy utazásról szól, de próbáltam nagyon alapmondatokat írni, hogy ne legyen olyan nehéz. Sajonos múltidőben van az egész (kötelező)
2012. ápr. 15. 18:41
 4/9 A kérdező kommentje:
üziben küldeném:D
2012. ápr. 15. 18:44
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és ha valamit máshogy írnál benne, vagy úgy könnyebb lenne fordítani, nyugodtan átírhatod, csak a lényeg ne változzon
2012. ápr. 15. 18:48
 6/9 A kérdező kommentje:

2012. március 31-én, pénteken este indultunk. Vasárnap hajnalban 9 órát töltöttünk Rigában, mialatt megnéztük a várost. Ezután indultunk tovább Tallinba, ahol kompra szálltunk. A kompút 2,5 órás volt. Szerencsére nem volt nagyon hideg, bár fújt a szél. Sokat fényképeztünk itt is, főleg a tengert. Helsinkiben újra buszra szálltunk és estére érkeztünk meg Ylivieskába. Ott egy Finnországba költözött magyar család segített nekünk. Sajnos a beköltözés nem volt zökkenőmentes, mert nem olyan szobákat kaptunk, amilyeneket foglaltunk. A szállás egy iskola kollégiuma volt, és szauna és étkező is volt benne. Minden házban külön kiskonyha és fürdőszoba is volt. Hétfőn szinte egész nap próbák voltak.

Kedden délelőtt próbáltunk, utána elmentünk a befagyott tengerhez, egy múzeumba és egy élményfürdőbe is. Este Kalajokiben, egy tornateremben adtunk egy koncertet.

Szerdán nekem csak egy félórás próbám volt, ezért Annáéval, egy másik szaxofonos lánnyal jártuk a környéket. Este ismét egy koncert következett, ami szerintem rosszabbul sikerült, mint az előző, de a közönségnek így is nagyon tetszett.

A hazaúton rengeteg filmet néztünk, mert a csapat már nagyon fáradt volt és csak így bírtuk ki a 47 óra 28 perces buszutat. Visszafelé megnéztük Helsinkit, Tallint és Rigát még egyszer.

Nekem nagyon hiányzik az egész, a hóval, a faggyal, a hideggel együtt. Szívesen visszamennék még.

2012. ápr. 15. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdeztem, mert én még csak kezdő vagyok. A múlt idő még nem megy olyan jól, ezért nem tudom vállalni. Sajnálom.
2012. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ennyi lenne a szöveg:D
2012. ápr. 15. 18:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért elég komplikált egy szöveg ez :D :D :D És egyáltalán melyik múltidőben kellene írni ? Perfektben vagy Präteritumban?Nem mindegy.
2012. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!