A megoldásba ez van, de nekem zárójelbontás után ez jön ki... x^3 -x = 20x-20
2012. ápr. 22. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Leosztod mindkét oldalát x-1 -el

x(x+1)=20

x^2+x=20

x^2+x-20=0

2012. ápr. 22. 14:24
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, baszus, hogy ezt én nem láttam...
2012. ápr. 22. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Leosztás előtt illik odaírni, hogy


x=1 esetén mindkét oldal 0. Tehát ez megoldás.


ha x nem 1, akkor eloszthatom mindkét oldalt stb.

2012. ápr. 22. 16:56