Aug. Végén egy család 9000 ft-ot költött a 9. o. -t kezdő gyerekük legfontosabb isk. Szereire. A t. könyvek, a füzetek, ill. az egyéb apróságok árának aránya ezen az összegen belül 14:5:1. Mennyit költöttek ebből a gyerek t. könyveire, füzeteire?


Van még egy: Egy mértani sorozatban a2=8 és a3=6. Számítsa ki a sorozat első tagját! (A hányadost hogyan kapjuk meg?)


Érettségire készülök, de mindig is nagyon rossz voltam matekból. Elkezdtem gyakorolni az előző évek érettségi feladatlapjaiból és van két feladat, amit nem értek.Ha valaki leírná a megoldás menetét, nagyon megköszönném! :)



2012. ápr. 11. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

9000=14x+5x+1x

9000=20x

450=x


könyv: 14x=14*450=6300

füzet: 5x=5*450=2250


---------------------------------------------

hányados:q

q=a3/a2=0,75


a1=a2/q=8/0,75=10,67

2012. ápr. 11. 14:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2012. ápr. 11. 15:45