Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A periódusos rendszerben...

A periódusos rendszerben közvetlenül egymás alatt lévő két nemesgáz keverékének levegőre vonatkoztatott sűrűsége 1,103, melyik két gáz milyen V/V %-os és m/m%-os összetételben alkotja a gázelegyet?

Figyelt kérdés

de akár ezt is eltehettem vna: a periódusos rendszerben közvetlenül egymást követő, közönséges körülmények között gáz halm.állapotúelem elegyének sűrűsége stand. állapotban 1 g/dm3melyik két gáz.... a kérdés ugyan az mint ez előzőnél.

a feladatmegoldásban eljutok odáig, h kiszámolom az átlagos moláris tömeget, majd elakadok annál h hogy is állapítsam meg melyik a két gáz, a többi onnan már menne. néztem feladatmegoldásokat de csak olyat találtam amiben homályosan úgy magyarázza pl az első feladatnál a megoldást, hogy ez egyik gáz moláris tömege nagyobb mint 32 a másiké kisebb ezért az egyik a neon a másik az argon, de ezt honnan veszi? vagy hogy jön oda? vagy csak én vagyok bamba...

Kérem valaki érthetően adjon magyarázatot a problémámra!



2012. ápr. 23. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak onnantól érdekel, hogy megvan az átlagos morális tömeg, akkor meg tudom válaszolni.


Például a két gáz Ar és Kr

Ar tömege 40 gramm. Kr tömege 84.

A kettő keveréke 40-84 közé kell essen.

Ha csak argon van benne 40. Ha teszek bele Kriptont az átlag nőni kezd. A vége az, hogy csak Kripton van benne, és 84 a tömege. De az átlagot nem lehet 40 alá vagy 84 fölé vinni.


Szóval ha az átlagos morális tömeg

4-20: A két gáz Hélium és Neon

20-40: Neon és Argon

40-84: Argon és Kripton

84-131:Kripton és Xenon

131-222: Xenon és Radon


Szóval 1. lépés átlagos mol. tömeg

2. lépés Kiválasztod a két gázt

3. lépés meghatározod a két gáz arányát.

2012. ápr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már értem, köszi szépen. :)
2012. ápr. 23. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!