Valaki megoldás? Melyik 2 természetes szám közé esik B-A? A= (hét tizenketted + három öttöd szor öt negyed) -1:hét hatod B= (egy harmad+ 0,25 szor 10) :egy hatod

bocsi de csak így tudtam kiírni a törteket

2012. ápr. 23. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

+1 és +100 közé.


Bár a matektanárod nem örülne ennek a megoldásnak, pedig helyes. Nem azt kérdezte, hogy melyik két szomszédos természetes szám közé esik.


Egyébként hét hatoddal melyik részt kell elosztani? A -1-et, vagy az egész mindenséget előtte?

2012. ápr. 23. 16:00
 2/3 BKRS ***** válasza:

A= 7/12 + (3/5 * 5/4) -1/(7/6) = 7/12 +3/4 -6/7 = 7/12+9/12 - 6/7 = 16/12 -6/7 = 4/3 - 6/7 = 28/21 - 18/21 = 10/21


B = (1/3 + 1/4 * 10 ) : (1/6) = (2/6 + 15/6) * 6 = 17


B-A = 17 - 10/21 > 16

Theat akkor ha a fenti szamolas jo, akkor 16 es 17 koze esik.

2012. ápr. 23. 16:00
 3/3 A kérdező kommentje:
köszii!! :)
2012. ápr. 23. 16:34