Matek segítség kellene?

Figyelt kérdés

Az alábbi példák közül kéne egyet holnap bemutatnom +pontért, hogy meglegyen a tárgyam.:) /Bernoulli egyenlőtlenség/Teljes indukció/Indukciós feltevés/ A válaszokat előre is köszönöm!


1.Minden n természetes számra: 8*T(n)=(2*n+1)^2

2.Minden n természetes számra: 9*T(n)+1=T(3n+1)

3.Minden n természetes számra: SZUMMA i=k tart n-ig T(i)=n*(n+1)*(n+2) osztva az egész 6-al.

4. SZUMMA k=1-től n-ig k*k!(n+1)!-1

5. SZUMMA k=1-től n-ig 1/n+k>13/24

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. máj. 10. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:

a 4. feladatban lemaradt az = jel.

k*k!=(n+1)!-1

2012. máj. 10. 20:29
 2/4 anonim ***** válasza:
A pluszpontot plusz munkával lehet megszerezni. Aki lusta az nem érdemel pluszpontot.
2012. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebben teljen mértékben igazad van. Egész este ezekkel a feladatokkal szenvedek.. minden egyetem összes matekjegyzetét megnéztem, de nem találok semmi használhatót ami alapján megoldásra tudnék jutni.
2012. máj. 10. 22:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha még nem késő, megpróbálhatok segíteni, de mond már el nekem, mit akar T() jelölni?
2012. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!