Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik az az egyenes, amely...

Melyik az az egyenes, amely egy négyszöget 3 egyenlő területű háromszögre oszt?

Figyelt kérdés
Matek tanárom megmondta, hogy van ilyen... és hogy meg kell keresnünk. De én ezt fizika képtelenségnek tartom :D

2012. máj. 17. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
ha a négyszöged konkáv, akkor lehet, és csak a belső csúcsból kimenő éleket kell addig változtatni, ameddig egyenlő területűek nem lesznek. de hogy azt hogyan számítod ki, ha nem vonalzó, szögmérő, körzővel esel neki azt nem tudom.
2012. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy négyzetet nem tudsz egy egyenessel 3 háromszögre vágni.


Tehát ez az állítás tetszőleges négyszögre biztosan nem igaz.

2012. máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó egy éve már volt ez a feladat:


[link]


Titánkám!

Nehéz napod lehetett! :-)

Senki nem beszélt NÉGYZETrő, a feladatban NÉGYSZÖG szerepel, amit meg kell keresni.


DeeDee

**********

2012. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen, de maga a feladat nem lehet igaz bármely négyszögre. arra a konkávra mondjuk igen.


erre utal az, hogy: "Tehát ez az állítás tetszőleges négyszögre biztosan nem igaz."


oszt' kész.

2012. máj. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Írtam egy ellenpéldát, ennyi...


Úgy látom nem az a kérdés, hogy melyik az a négyszög, amire teljesül hogy...

2012. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akartam a válaszomat a kérdés leírásának kritizálásával kezdeni, pedig van mit.

Szerintem úgy lett volna helyes, hogy:


Melyik az a négyszög, amit egy egyenessel három egyenlő területű háromszögre lehet osztani.


A magyarázó mondat is erre utal: "...hogy van ilyen... és hogy meg kell keresnünk....". Biztos nem egy egyenesre, hanem a négyszögre vonatkozik ez a mondat. Ezért nem cikiztem a kérdés szövegét, számomra az idézett mondatrész, egyértelművé tette a feladatot.


Ifjutitan

Igazad van, nem minden négyszög megoldása a feladatnak, de van a négyszögeknek egy halmaza, melynek elemei adják a megoldást. Ezt akartam jelezni a rajzon a ferde - nem szimmetrikus - változattal.


DeeDee

***********

2012. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)


Ja, a kérdés így helyes, mert nem a négyszöget, hanem azt a bizonyos egyenest kell megkeresnünk :)

Köszönöm még egyszer!

2012. máj. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!