Matek Sürgős segítség kellene, valaki segíteni?


Őszintén leírom mi a problémám! Elnéztem a dátumot azt hittem holnapra kell le adnom a házi dolgozatomat úgy gondoltam lesz időm holnapig be fejezni mert hogy esti iskolába járok de sajnos mai napra kell leadnom azt sem tudom hol áll az eszem, fontosabb feladatokat írom ide a többit csinálom ha valaki most tud segíteni nagyon meg köszönném!!!!

1. Egy kétágú létra szárai 2-2 m hosszúak. Milyen hosszúságú biztonsági láncra lesz szükség, ha a létra ágai legfeljebb 2:3 arányban osztják a létra szárait?

2. Milyen arányban osztja a szögfelező a szemközti oldalt abban a háromszögben amelyben a szög két szára5 és 7 egység hosszúak, a harmadik oldal pedig 6 egység hosszú? Adjuk meg a két darab hosszát.

3.Egy tető két oldalán sorakozó szarufák derékszögben találkoznak a taréjszelemenfánál. A taréjszelemen tartó oszlopokat a 10 m széles padlás szélétől 3 m-re helyezték el. Milyen magas a tető?



2012. máj. 29. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

1-est még emésztenem kell.


2-es: szögfelező tétel.

A szakaszok aránya 5:7

A két szakasz hossza 6*5/12=2,5 és 3,5


3-as

Na ezt se igazán értem, de ha jól sejtem ez befogótétel

A magasság 7:3 arányban osztja az átfogót.

Befogótétel szerint: b^2=10*7 és a^2=10*3

m Pithagorasz tétellel számolható,

m^2=b^2-7^2=70-49=21

m=gyök(21)

2012. máj. 29. 14:30
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy meg kérdem most először írok ide De ez a fordított V betű ez mit takar osztást?
2012. máj. 29. 14:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Már mint ez mit jelent : ^
2012. máj. 29. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a hatványozás jele a legtöbb programban :)

Programnyelvekben, vagy pl excelben.


7^2 (7 négyzet) =49.


Gondolkodtam kicsit, de sajnos azt elsőt nem értem.

2012. máj. 29. 14:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így legalább el tudok igazodni!! :D Nem baj oldom a többit de ez is nagy segítség volt köszönöm szépen neked bárki is vagy!!
2012. máj. 29. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 3. példában egy derékszögű háromszög magasságát kell meghatározni azzal a feltétellel, hogy a magasság egy c1 = 3 m-es

és egy

c2 = 7 m-es

részre osztja az átfogót.

A magasságtétel szerint

m = √c1*c2

m = √21

=======

2012. máj. 29. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:
csak arra tudok gondolni, hogy ez nem egy hagyományos fordított v alakú létra, hanem aminek az egyik oldalán fel lehet tolni még egy részt, hogy magasabbra másszunk. Így ez a meghosszabbított oldal a létra szára, a másik, rövidebb pedig az ága. segít ez valamit?
2012. máj. 31. 13:35