Valaki segíteni fizika számolásos feladatokban? Sürgős!


sehol nem találom a 7.-es fizika könyvemet. az interneten meg nem minden számolást találtam meg :/ (8.-os vagyok) [link]


[link] <----ezt a 2 lapot kellene megcsinálni


ezen múlik hogy 3-ast vagy 4-est kapok :(



2012. máj. 31. 15:18
 1/8 A kérdező kommentje:

bocsi 2x ugyanazt linkeltem be

szóval: [link] <--ez

[link] <--és ez

2012. máj. 31. 15:20
 2/8 anonim ***** válasza:

12.a

V = 200 cm³ = 0,2 dm³ = 0,0002 m³

m = 140 g = 0,14 kg


ρ = m/V = 0,14/0,0002 = 700 kg/m³


12.b

g = 10 m/s²


F = m*g = 0,14*10 = 1,4 N = 1,4 kgm/s²


13.

m(üveg) = 200 g = 0,2 kg

ρ(üveg) = 4 g/cm³ = 4 kg/dm³ = 4000 kg/m³

ρ(benzin) = 0,7 g/cm³ = 0,7 kg/dm³ = 700 kg/m³

g = 10 m/s²


V(üveg) = m(üveg)/ρ(üveg) = 0,2/4000 = 0,00005 m³,


F = m(benzin)*g = V(benzin)*ρ(benzin)*g = V(üveg)*ρ(benzin)*g = 0,00005*700*10 = 0,35 N


14.

W(b) = 480000 J

W(h) = 336000 J


η = W(h)/W(b), W(h) – hasznos munka, W(b) – befektetett munka


η = W(h)/W(b) = 336000/480000 = 0,7 = 70%


Küldöm a továbbiakat is.

2012. máj. 31. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:

15.

F₁ = 432 N, k₁ = 2,2 m

F₂ = 528 N, k₂ = ?


F₁*k₁ = F₂*k₂


k₂ = F₁*k₁/F₂ = 432*2,2/528 = 1,8 m-re ül a forgástengelytől a másik gyerek


Ellenőrzés:


432*2,2 = 528*1,8

950,4 = 950,4


16.

t = 10 perc = 10*60 = 600 s

V = 264 m³

h = 177 m

v = 236 km/h = 236000/3600 = 65,556 m/s

ρ(víz) = 1000 kg/m³


m(víz) = V*ρ(víz)


E(kinetikus) = 1/2*m*v² = 1/2*V*ρ(víz)*v² = 1/2*264*1000*65,556² = 567281766 J (befektetett energia = E(b))


E(potenciális) = m*g*h = V*ρ(víz)*g*h = 264*1000*10*177 = 467280000 J (hasznos energia = E(h))


η = E(h)/E(b) = 467280000/567281766 = 0,824 = 82,4% a hatásfok


A hasznos teljesítmény:


P = E(h)/t = E(potenciális)/t = 467280000/600 = 778800 W = 778,8 kW


17.

v = 756 km/h = 756000/3600 = 210 m/s (mert: 756 km = 756000m és 1 h = 3600 s)

s = 40,32 km = 40320 m


s = v*t


t = s/v = 40320/210 = 192 s


Ellenőrzés:


s = v*t = 210*192 = 40320 m =40,32 km

2012. máj. 31. 22:46
 4/8 anonim ***** válasza:

18.

v = 39897 km/h = 39897000/3600 = 11082,5 m/s

s = 121,9075 km = 121907,5 m


s = v*t


t = s/v = 121907,5/11082,5 = 11 s alatt tett meg 121,9075 km utat az Apollo 10

2012. máj. 31. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:

20.

P = U*I = 220*4,5 = 990 W (Watt)


21.

P = 40 W

U = 220 V


P = U*I, U = R*I


I = U/R


P = U*U/R = U²/R


R = U²/P = 220²/40 = 48400/40 = 1210 Ω


22.

N₁ = 1800

N₂ = 180

U₁ = 380 V

I₁ = 5 A


U₁/N₁ = U₂/N₂

U₂ = U₁*N₂/N₁ = 380*180/1800 = 38 V


U₁*I₁ = U₂*I₂


I₂ = U₁*I₁/U₂ = 380*5/38 = 50 A


P = U₁*I₁ = U₂*I₂ = 380*5 = 38*50 = 1900 W

2012. máj. 31. 23:18
 6/8 anonim ***** válasza:

6.

V = 4 liter = 4 dm³ = 0,004 m³

ΔT = 48° C

c = 4181 J/kg°C (víz fajhője)

ρ(víz) = 1000 kg/m³

Q = ?


Q = c*m*ΔT = c*V*ρ(víz)*ΔT = 4181*0,004*1000*48 = 802752 J


7.

m = 11 kg

L(f) = 2260 kJ/kg = 2260000 J/kg


Q = m*L(f) = 11*2260000 = 24860000 J = 24860 kJ = 24,86 MJ


8.

V = 9 liter = 9 dm³ = 0,009 m³

ρ(benzin) = 0,7g/cm³ = 700 g/dm³ = 0,7 kg/dm³ = 700 kg/m³

Lé = 46000 kJ/kg


Q = m*Lé = V*ρ(benzin)*Lé = 0,009*700*46000 = 289800 kJ = 289,8 MJ


9.

t = 3 perc = 3*60 = 180 s

Q = 234 C


Q = I*t


I = Q/t = 234/180 = 1,3 A = 1300 mA


10.

R₁ = 70 Ω

R₂ = 90 Ω


R = R₁ + R₂ = 70 + 90 = 160 Ω az eredő ellenállás


I = U/R = 112/160 = 0,7 A

2012. máj. 31. 23:56
 7/8 anonim ***** válasza:

F = ?

t = 6 s

m = 3 kg

Δv = 2 m/s


Itt nem értem a feladatot. Esetleg erről lenne szó?:


F*t = m*Δv


F = m*Δv/t = 3*2/6 = 1 N

2012. jún. 1. 00:01
 8/8 A kérdező kommentje:

úristen! igen!

nagyon szépen köszönöm! nem gondoltam volna hogy egy ember fog az összesben segíteni! :)

2012. jún. 1. 20:44