Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nehezebb fizikai, pontosabban...

Nehezebb fizikai, pontosabban vektorszámítási feladatokban szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Van pár feladat ebben a pdf-ben ami nem túl világos.

Ha valaki elmondaná hogy pontosan hogyan is kell megcsinálni azért nagyon hálás lennék.


2:a? (a b-nél jól tudom hogy veszem az e vektor önmagával vett diadikus szorzatát, abból kivonom az identitás mátrix 2-szeresét és így kapom meg a tükrözési mtx-ot? )


5: b,c. tudom hogy nagyon primitív de nem tudom hogy kéne általánosítani ezt a függvényre.


12-esnél csak annyi lenne a kérdésem hogy az omega és a t-t itt mint konstansokat kell tekinteni?


14-es? én amikor mátrixba fejtettem, akkor nem találom a 2x2 mátrix sajátvektorait, mert azoknak az irányába akarom elforgatni a koordinátarendszert, és utána eltranszportálom a görbéhez az origót.


Köszönöm szépen előre is. szerdán lesz zh


2011. dec. 12. 22:20
 1/6 A kérdező kommentje:

ja igen, ezzel könnyebb:

[link]


:)

2011. dec. 12. 22:23
 2/6 anonim ***** válasza:

2:a diadikus szorzat :D :D kicsit túlbonyolítod


veszed a normál bázisvektorokat - berakod őket egy mátrixba (egységmátrix) és megnézed hová viszi őket az adott transzformáció.

Az x tengelyre való tükrözés mátrixa tehát:

1, 0, 0,

0,-1, 0,

0, 0,-1,


felírod a forgatásit is - ha nem megy fenn van wikipédián :D, az egymás utáni alkalmazás pedig épp a mátrixok szorzata

2011. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az 5-ös, könyörgöm itt csak deriválni kell -.- -.- -.-


Az idő szerinti derivált az pont a sebesség -.-

Ha az előjelet vált, akkor megfordul -.-

2011. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12, omegát és t-t nagyon másnak nem tudod tekinteni, ha a feladat nem ír róla semmit. A sin(A)-nál a taylor sorba kell behelyettesíteni
2011. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 14-es nél felírod a kvadratikus görbe mátrixát, megvizsgálod és besorolod hogy parabola vagy hiperbola vagy mittudomén.


[link]

2011. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2011. dec. 21. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!