Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell mondani németül...

Hogy kell mondani németül hogy: Ha sok pénzem lenne, vennék egy új házat?

Figyelt kérdés

Wenn ich viel Geld hätte,würde ich ein neues Haus kaufen.

Wenn ich viel Geld haben würde,würde ich ein neues Haus kaufen.


Mindkettő helyes,vagy ha nem ,akkor melyik???


2012. máj. 31. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első mondat a helyes, a második helytelen, mert olyan nincs, hogy "haben würde", arra a külön szó a "hätte", ami ugyebár az első mondat.
2012. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. máj. 31. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Tévedés, a második mondat a jó, a "hätte" múlt idö.
2012. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már miért lenne a "hätte" múlt időben?


Präsens(jelen) - haben

Präteritum(1. múlt) - hatte

Perfekt(2. múlt) - hat gehabt

Plusquamperfekt(3.múlt) - hatte gehabt


Feltételes mód jelen pedig a hätte.

Légy szíves ne próbáld erőltetni a rossz választ.

2012. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem eröltetem a rossz választ, csak a férjem német, töle (is) megkérdeztem, mert én is ugy tudtam, ahogy irtam, és szerinte is igy a jó, itt mindenki igy használja. Feltételezem, hogy a németek csak jobban tudnak németül, mint egy magyar valaki.
2012. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag az első variáció a helyes. De megértik a másikat is, nem helyes ugyan, de néhányan használják.
2012. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A múlt idővel esetleg azért keverhetik, mert a hätte ugye imperfektből képzett feltételes múlt.

Megjegyzem, egyes helyeken a hätte -ben az ä hangot nem mindig úgy ejtik, ahogy kéne, hanem inkább az "a" hang felé közeledik, ebből is eredhet a múlt idővel való keverés.

2012. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!