Egy ház A és B része pontosan akkora, mind a kert D része, ami 60 m. Mekkora a ház A és B része, ha tudjuk, hogy A nyolccal nagyobb mint B, és B kétszer rövidebb mint A?

2012. máj. 31. 18:16
 1/1 Silber ***** válasza:

"Egy ház A és B része pontosan akkora, mind a kert D része, ami 60 m."

Ezt nem igazán lehet érteni. Mert ha itt A+B=D=60 m-re gondolsz, akkor a feladat túldefiniált lesz és nem lehet megoldást adni. Ugyanis a másik két felírható egyenlet:

A=B+8

2B=A

Ebből:

2B=B+8

B=8, ill.

A=8+8=16

2012. máj. 31. 18:36