Hány m3 standardállapotú szén-monoxidot kell elégetni ahhoz, hogy 10 000 kJ hőmennyiség keletkezzék? (Q = -564 kJ/mól)2012. máj. 31. 18:18
1/1 Silber válasza:
Q=10000 kJ
q=564 kJ
Q=n*q
n=Q/q
V=nRT/p=Q/q*R*T/p=433,5414 dm^3