Elakadtam. Segítesz?

Figyelt kérdés

[link]


feladatom hogy adjam meg a pontot, melyből érintőt tudunk bocsátani mindkét parabolára. jól gondolom hogy ez a pont a két parabola metszése? ugyanis ott az x tengelyre merőlegesen illetve kis dőlésszögben bocsátott egyenesek egy pontban érintik mindkét parabolát, vagyis érintők.


2012. jún. 3. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Az érintő szerintem nem kell metszenie azt amit érint...
2012. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgyértem, hogy az érintő nem= a metszésponttal.


Valahogy úgy kéne megoldani, hogy mindkét parabola legalsó pontját összekötni.

2012. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
érintőnek pontosan egy közös pontja van a parabolának és azzal hogy elmetszem úgy, hogy csak egy pontban találkoznak nem szegem meg a definíciót.
2012. jún. 3. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez is igaz.


Akkor jó a megoldásod.

2012. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A metszéspont az biztos jó, de nem biztos, hogy az az egyetlen.


Így ránézésre pl. A kék parabola metszésponttól jobbra lévő részén, de a minimumtól balra felveszek egy pontot, onnan a másikhoz is érintőt tudok húzni.

Mondom ránézésre.


Második ránézésre a sík elég sok pontja tűnik olyannak, ahonnan lehet mindkettőhöz érintőt húzni.

2012. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen de az a vicc, hogy a feladat azt kéri hogy adjam meg azt A PONTOT, vagyis csak egy darab ilyen pontra kíváncsi, holott a parabolák (ugyanis a feladatban adott a hozzárendelés) 2 pontban is metszik egymást. tehát wtf?:)
2012. jún. 3. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Add meg az origót.
2012. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja nem az nem jó, bocsi:)
2012. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!