Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elakadtam ebben a fizika...

Elakadtam ebben a fizika feladatban. Segítesz?

Figyelt kérdés

egy 1m hosszú, teljesen hajlékony, egyenletes tömegeloszlású kötelet az asztalra helyezünk, úgy hogy az asztalon 0,834 méter, lelógva pedig 0,166 méter helyezkedik el.A kötél ebből a helyzetből lecsúszik, mekkora lesz a sebessége az asztal elhagyásának pillanatában?Tételezzzük fel hogy ekkor a kötél teljes hosszában függőleges helyzetű és sebessége is függőleges. ( a súrlódási együttható a kötél és asztal közt 0,2.)


A MEGOLDÁS:2,88 m/s


és kérlek ne csak annyit írjatok hogy helyzeti meg mozgási energia segítségével kell megoldani , ugyanis azzal nem leszek előrébb.előre is köszönöm!


2011. júl. 25. 06:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
miért csinálsz te ilyeneket nyáron?:O
2011. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Nyár van,fizika házi ??? o.O
2011. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
önszorgalomból csinálok ilyeneket és ez nem házi. mondjuk kcisit meglepődtem a válaszokon:)
2011. júl. 25. 11:10
 4/16 anonim ***** válasza:

Pedig az energiákkal egyszerű megoldani!

Lehet másképp is, de azzal vért izzadnál.


Számold ki, hogy az asztal elhagyásakor mennyivel lesz lejjebb, mint induláskor: ezzel megvan az energia.


Ebből az energiából ki tudod számolni a sebességet.


A dolgot bonyolítja a súrlódás, ami szintén munkát végez. Ezt úgy számolhatod ki, hogy a kötél végig a teljes súlyával nyomja az asztalt, és adott hosszúságban szalad végig rajta. Mivel ezt nem adták meg, paraméteresen kell számolnod.

2011. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

mivel van súrlódás, ezért energiákkal nem fogsz menni semmire. erőket kell felírnod, és ezekkel számolnod. a gond ott van, hogy első ránézésre nem fogod megúszni integrálás nélkül.


majd, ha kajaszünetem lesz, akkor majd megnézem, ha addig nem jön jó válasz, akkor majd megpróbálom érthetően leírni.

2011. júl. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

" dolgot bonyolítja a súrlódás, ami szintén munkát végez. Ezt úgy számolhatod ki, hogy a kötél végig a teljes súlyával nyomja az asztalt, és adott hosszúságban szalad végig rajta"


nem nyomja végig teljes súlyával. csak az a része nyomja az asztalt, ami éppen rajta van.

2011. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
az jó lenne köszönöm
2011. júl. 25. 11:43
 8/16 anonim ***** válasza:

naszóval...


sehogy.

valószínűleg másolta a b*zia valahonnan a feladatot, amikor beillesztette ebbe a feladatgyűjteménybe, de nem akart lebukni, ezért az eredetiben szereplő "5/6-a az asztalon fekszik és 1/6-a lelóg az asztalról" szöveget átszámolta tizedesre. csak éppen elb@szta a számítást és így lett az 1/6-ból 0,166, ami egyébként 0,16666666 a végtelenbe és ennek megfelelően lett az 5/6-ból 0,834, ami egyébként 0,833333333 a végtelenbe.


hogy értsd, a feladat megoldásának az az alapja, hogy az asztalon fekvő kötéldarab súlya ad egy súrlódási erőt, miközben a lelógó darab súlya ezen erő ellenében próbálja gyorsítani az egész kötelet.


viszont az elb@szott átszámítással sikerült elérnie a b@romjának, hogy az asztalon lévő kötéldarab (hangyaf@sznyit ugyan, de) nagyobb súrlódási erőt fejt ki, mint amennyi a lelógó darab súlya. magyarul max. a feladat írója megy a jó édes anyukájába, de ez a kötél sehova, ha nem adunk neki kezdősebességet.

2011. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"csak az a része nyomja az asztalt, ami éppen rajta van."

Ez csak akkor lenne igaz, ha vízszintesen húznád le és nem függőlegesen esne.

2011. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nahát emgint nem ilyen típusú és hangvételű válaszra számítottam, de ez egy ilyen nap ezekszerint.megpróbáltam kibogozni amit mondasz miszerint nem jók az adatok.és ha 0,166666666666 a végtelenbe és 0,833333333333 a végtelenbe az adatok akkor hogy néz ki a helyes megoldás?
2011. júl. 25. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!