9. osztályos fizikában tudna v. segíteni?


1, Egy 2kg tömegű test vízszintes asztallapon nyugszik. Az asztal magassága 0,8m.


a, Mennyi idő alatt ér talajt az asztal magasságából eső test?

b, Mennyi munkát végez a testen a gravitációs erő az esés ideje alatt?

c, Mennyi volt a test helyzeti energiája induláskor?



2, Egy 1400 kg tömegű gépkocsi vízszintes útszakaszon 5mp alatt 5m/s-ról 15m/s-ra növelte.


a, Mennyi lett a gépkocsi mozgási energiája a gyorsítás végére?

b, Mennyivel változott gyorsítás során a gépkocsi mozgási energiája?



2012. jún. 5. 18:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Előre is köszi
2012. jún. 5. 18:16
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

1. feladathoz 26. lecke (és az akörüliek); 2. feladathoz 9. lecke (és az akörüliek)

ha nem tudod így se megoldani, szólj, és szívesen elmagyarázom

2012. jún. 5. 18:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon sikerül azt kiszámoltam az 1-esnél, hogy 0,4 s alatt ér földet de aztán megakadtam.
2012. jún. 5. 18:35
 4/7 anonim ***** válasza:
a gravitációs erő egy irányba esik az elmozdulással és állandó nagyságú, tehát W=F*s (s a távolság a padlótól, F pedig a gravitációs erő: m*g)
2012. jún. 5. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

helyzeti energia képlete ott van, csak be kell helyettesíteni: E=m*g*h (h a magasság)


2. feladat

a, E(mozgási)=m*v(a négyzeten)/2 => 1400*225/2

b, kiszámolod, az elején mennyi volt a mozgási energiája, és a két számot kivonod egymásból

2012. jún. 5. 19:11
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen de az 1-es feladat b,c-je még nem tiszta mert mind a kettőhöz 16 jött ki, nem tudom hogy ez így jó-e
2012. jún. 5. 19:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldásokat letudnád írni hogy leellenőrizhessem, hogy jók lettek-e a megoldásaim?
2012. jún. 6. 18:32