Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól csináltam ezt az angol...

Jól csináltam ezt az angol feladatot?

Figyelt kérdés

I. Put the verbs in brackets into the Present Simple or Present Continuous.

Dear Susan,

Here I am (be) in Sunny Greece. The weather is (be) fantastic. We have (have) a wonderful time. At the moment I am lying (lie)beside the swimming pool with my brother James. I am sunbathing (sunbathe)and James is drinking (drink) lemonade. We sunbathe (sunbathe)and we swim (swim) every day and at night we are eating (eat)in a restaurant and then we are dancing(dance) in the disco. I have (have)a good suntan. I look forward (look forward)to seeing you next week when we are coming (come)home.

See you then.

Love,

Sally


2012. jún. 8. 16:04
 1/3 anonim válasza:
and at night we are eating (eat)in a restaurant and then we are dancing(dance) in the disco. ezek szerintem egyszerű jelenbe lsznek, mert arra gondol, hogy minden este nem? és nem csak majd aznap este fognak?
2012. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"at night we EAT (eat) in a restaurant and then we DANCE (dance) in the disco" - ezek present simple-ben kellenek, mert ezeket altalaban, mindennap csinaljak, nem pont most tortenik.


"I'm LOOKING forward (look forward) to seeing you next week when we COME (come) home" - az elsoben continuous-t hasznalnek, ez voltakeppen egy kifejezes es mindig a lookING-gal megy. A masodik viszont simple, ugyanis nem pont most (vagy a leirt cselekves alatt) utaznak haza, hanem majd.

2012. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!
2012. jún. 9. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!