Határozd meg az a, b∈R számokat, ha az A (a, b) és B (a -1,4) pontok az x + y - 5 = 0 egyenletű egyenesen vannak?

2012. jún. 12. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A pontok koordinátáit behelyettesíted az egyenes egyenletébe:

[link]

2012. jún. 12. 19:01
 2/2 anonim ***** válasza:

B pont akkor illeszkedik az adott egyenesre, ha (a-1)+4-5=0.

Azaz a=2. Az A pont pedig akkor, ha a+b-5=0, azaz 2+b-5=0,

azaz b=3. Sz. Gy.

2012. jún. 14. 08:14