Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiás-fizikás hétköznapi...

Kémiás-fizikás hétköznapi tapasztalat kérdés, miért van így? Hűtő>üdítő>rázás>nincs kifutás

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, ha beteszek egy 2l-es üdítőt a hűtőbe, ott hagyom mondjuk egy 3-4 órán keresztül és ha felrázom nem fut ki az üdítő a flakonból? Alapból ha felrázom (hűtőbe tétel nélkül), akkor kifutna.

Előre is köszi a válaszokat! :)



2012. jún. 21. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert ugye a beletöltött gáz szén-dioxid és ez, mint minden más gáz jobban oldódik a hideg közegben mint a melegben. Ezért. Mivel inkább benne marad, minthoogy kirázódna. Főleg, mivel az üveget zárt állapotba rázod, és utána nyitod ki, van ideje visszaoldódni a vízbe


CO2+H2O=H2CO3

2012. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm én is valami hasonlóra gondoltam, de nem jött össze a gondolatmenetem :D
2012. jún. 22. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!