Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ionkötés tétel vkinek van?

Ionkötés tétel vkinek van?

Figyelt kérdés
nekem kidolgozott ionkötéses tétel kellene. Ha nincs akkor legalább leirnátok hogy hogyan építsem fel a tételemet belőle? mik szerepeljenek benne milyen sorrendbe stb..Köszönöm (a mozaikbol és a villányi tk.-ből tanulunk ha az segít)

2012. jún. 28. 11:58
 1/1 anonim válasza:

Lövésem sincs, hogy a tételben mit kérnek ugyanis nem érettségiztem belőle, és a tárgyat is régen tanultam már.

De ionkötés ionok között alakul ki. Ion lehet anion vagy kation, attól függően, hogy több az elektron vagy kevesebb.

Ahhoz, hogy több vagy kevesebb elektron legyen, ahhoz vonzaniuk kell egy elektront magukhoz (vagy éppen leadni, mert a másik jobban vonzza). Ezt a képességet mérik az elektronaffinitással. Talán a fluornak van a legnagyobb.

Régen szerettem a kémiát, azt hiszem nem írtam sok butaságot.

2012. aug. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!