Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni? (matek)

Tudnátok segíteni? (matek)

Figyelt kérdés

Ha van egy általános háromszög, aminek az alfa szöge 110 fok, a két szomszédos oldal 3 és 8 fok, az a oldal nincs megadva, akkor miként kell kiszámolni az a oldal hosszát?


Én arra gondoltam, hogy alkalmazom azt a tételt, hogy a csúcsból állított szögfelező merőleges a két csúcs melletti oldal hosszának arányában osztja meg a szemközti oldalt. Ha meg ez így van, akkor (nem tudom igaz e) de arra gondoltam, hogy a szög is a két előbb említett oldal arányában oszlik meg a magasságvonal két oldalán. Tehát ha a fent vázolt szög 110 fok, akkor az alapról állított magasságvonal az egyik oldalon 3/11-es a másik oldalon meg 8/11-es részre osztja a 110 fokot. Így kapunk két derékszögű háromszöget, aminek már mind a három szöget és egy oldalát tudjuk. Ez után mindkét oldalon ki lehet számolni sinalfa szerint a oldalt, és az így kapott oldalból pedig a magasságot. Ez így jó gondolatmenet?



2012. jún. 29. 21:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"szögfelező merőleges"


Na ilyen nincs.

A szögfelező az nem merőleges az oldalra, de 3:8 arányban fogja osztani a szemközti oldalt.


Na most szögfelező vagy magasságvonal???

A szögfelező felezi a szöget meglepő módon :P


Arra meg én nem ismerek tétel, hogy a magasságvonal milyen arányban osztja a szöget. Valószínűleg nincs is, úgyhogy a gondolatmenetednek SE FÜLE SE FARKA.



A koszinusz-tétel direkt arra van, hogy ki tudd számolni a 3. oldalt. Azt használd.

2012. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Ha szögfelezőt állítasz, akkor szerinted a szöget 30° és 80°-ra fogja osztani a merőleges? Gondolj már bele! SZÖGFELEZŐ merőleges. Felezi a szöget, így 110°-ra ha szögfelezőt állítasz, akkor a 110°-ot 55-55°-okra fogod felosztani. Egyébként az egész amit leírtál zagyvaság.
2012. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Huu megelőzött az előttem szóló. De bölcsen szólt.
2012. jún. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 bongolo ***** válasza:

Ifjutitán már megírt mindent. Csak azért írok én is, mert #5 rosszul írta fel a koszinusztételt. Természetesen nem szinusz van a koszinusztételben, hanem koszinusz:


c² = a²+b² - 2·a·b·cos γ

2012. jún. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Najó néhol összekevertem a dolgokat, de azt mondtam tulajdonképpen, hogy az alapra állított magasságvonal a két szemközti oldal arányában osztja ketté a szemközti szöget.
2012. jún. 29. 23:23
 16/26 A kérdező kommentje:
Ha viszont ez igaz, akkor az alapra állított merőleges abban az arányban osztja szét az alapot, amibe a két szemközti szöget.
2012. jún. 29. 23:26
 17/26 bongolo ***** válasza:

Az meg nem igaz.


Olyan van, hogy a szögfelező az oldalak arányában osztja ketté a szemközti oldalt, de ilyen szöges dolog nincs.

2012. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ez semmiképp nem igaz.


Például, ha veszel egy derékszögű háromszöget. Az átfogóhoz tartozó magasság nem az oldalak arányban osztja a derékszöget.

Ezt magad is kiszámolhatod, vagy akár el is hiheted, hogy így van :)

2012. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 bongolo ***** válasza:
Most is keversz valamit, mi az a "két szemközti szög"? Nincs kettő, csak egy.
2012. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
De erre írtam, hogyha egy egyenlő oldalú háromszög alapjára állítunk egy magasságvonalat, akkor az 1/2 arányban osztja meg a szemközti szöget. Pont olyan arányban mint ahogy a szemközti megfelezett szögek viszonyulnak egymáshoz. Most gondolj abba bele, hogy az alap adott helyzetben marad, csak a szemközti csúcs megy mondjuk jobbra. Így a magasságvonal is jobbra megy pont abban az arányban, ahogy megosztja a szemközti szögeket.
2012. jún. 29. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!