Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leírná nekem valaki Rudyard...

Leírná nekem valaki Rudyard Kipling Dzsungel könyvének a rövid tartalmát fejezetenként? Vagy esetleg belinkelne egy olyan oldalt, amin olvasónapló lenne erről a könyvről? Mindenhol kerestem és nem találom, pedig határidős munka! -PLS-

Figyelt kérdés
Dzsungel könyve,fejezetenként,olvasónapló,gyors segítség
2012. aug. 12. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem! Olvasd el! Nem leszel tőle beteg, ha elolvasol egy könyvet.
2012. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem amiatt nem olvasom el,mert "belebetegszem",csak mert mellette még 3 is el kell olvasnom!
2012. aug. 12. 14:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha meg nem tudsz segíteni,ne válaszolj...
2012. aug. 12. 14:38
 4/7 vurugya béla ***** válasza:

Én olvastam, azért utálom annyira a belőle készült rajzfilmet.

A könyv igen komoly, sok véres dolog van benne (annak ellenére, hogy az állatok értik egymás beszédét, meg hogy tele van verses betétekkel meg ilyesmi). Sajnos a fejezeteire nem emlékszem mind, de egyik-másikra igen:

Az egyikben (címe: vörös kutyák) a Maugli által lakott dzsungelrészhez közeledik egy falkányi dekkáni dól (csúfnevén vörös kutya) és megküzdenek velük. Maugli okos, felhergeli őket, levágja a vezérük farkát, aztán elrohan előlük. Menekülés közben feldönti az előre elkészített kőkupacokat, hogy felverje a Pici Népet (ezek valami mérges darazsak vagy méhek, akik ott tanyáznak), ők is sokat megölnek a dólok közül, meg Maugli beugrik valami tóba, ahol az ő falkája meg a segítőik (? asszem, Ká is ott van, meg Bagira?) a vízbe eső túlélő dólokkal küzdenek meg.

Egy másik fejezetben Maugli egy kincseket őrző kobrát talál valami lyukban, aki olyan öreg, hogy kiszáradt a mérge. Mauglinak azt mondja, hogy a kincsek, amiket őriz, halálosak. Maugli nem hiszi el, elhoz egy igen drága ankust (elefántösztöke), elhajítja, aztán egy csomó ember emiatt öli meg egymást. Maugli elcsodálkozik ezen, majd visszaviszi az ankust a lyukba.


Egyelőre ennyi. De zseniális! Nekem nagy élmény volt fiatalkoromban. Nem kisgyerekeknek való!

2012. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 vurugya béla ***** válasza:

Az utóbbi fejezet címe: a király ankusa.

(Egyébként sok indiai szokás és sok ottani szó van benne, sokat lehet tanulni belőle.)

Egy fejezetben egy dzsungelbéli bennszülött faluba megy körülnézni Maugli, valakik helyet adnak neki a kunyhójukban, de emiatt azt a családot megkínozzák és megkötözik, hogy valami rossz szellemmel paktálnak, Maugli mérges lesz az emberekre és "rájuk szabadítja a dzsungelt". Ezt ezzel a kifejezéssel írja le a könyv, azt jelenti, hogy a dzsungel állatai megeszik, letiporják a termést, éjjel bejárnak a kunyhók közé, a gonosz varázslóhoz (vagy főnökhöz?) Bagira megy el egyik este - persze, hogy az betojik. Mikor az emberek elmenekülnek, utoljára hátranéznek, s látják, hogy Háti szétveri a kunyhóikat is.

Az utolsó fejezetben Maugli "tavaszi futása" alkalmával egy faluba ér, ott egy lányt lát meg, aki vonzza. Igen érdekesen van megírva, ha jól emlékszem ő maga csodálkozik a legjobban ezen, de a végén ott marad a faluban, visszatér az emberek közé. Nincs hepiend, nem derül ki, mi lett vele meg a lánnyal, ha jól emlékszem, még a lány érzelmei se derülnek ki...

Ennek az utolsó fejezetnek a címe: Tavaszi futás.


Nomármost. A Mauglis történet nem a teljes Dzsungel könyve! Hanem csak annak az egyik része. A Dzsungel könyve c. könyv még egy csomó történetet tartalmaz. Benne van a "Riki-tiki-tévi", aztán "A fehér fóka", aztán "A kis Tumáj és az elefántok tánca", aztán "Kvikvern" és még egy csomó rövidebb elbeszélés!


De szerintem a fejezetekből ítélve csak a Maugli-történet kellett Neked.

2012. aug. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vurugya béla ***** válasza:

"Mindenhol kerestem és nem találom, pedig határidős munka!"


-ez nehezen hihető, hisz rögtön itt egy jó tartalmi kivonat a fejezetekről, olvasd csak végig:


[link]


... és ez rögtön a Google első találata...

2012. aug. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ja igen én is láttam a wikipédiát,csak nem mentem rá,mert azt hittem csak a szerző életéről ad infót,meg,h miért írta meg a könyvet!
2012. aug. 13. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!