Hogyan kell kiszámolni ezt a feladatot?

Zoli kétszer annyi idős, mint öccse, és 4 évvel fiatalabb, mint nővére. Együtt még nincsenek 30 évesek, de 20 évesnél már idősebbek. Hány éves lehet Zoli? Több válasz is helyes.
2012. aug. 21. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre kell egy jó egyenlet

20<x/2+x+x+4<30

20<(5x+8)/2<30

16<2,5x<26

6,4<x<10,4

2012. aug. 21. 21:52
 2/3 A kérdező kommentje:
ez magas, ciki?
2012. aug. 21. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló Zolit jelölte x-el, az öccsét y-nal, a nővérét z-vel. Innen megkapjuk, hogy x=2*y vagy y=x/2

x=z-4 vagy z=x+4

Tudjuk, hogy x+y+z nagyobb, mint 20 és kisebb, mint 30. Behelyettesítjük az x+y+z>20, lesz x+x/2+x+4>20 és x+y+z<30, lesz x+x/2+x+4<30 És az előző válaszoló ezt már megoldotta. Most érted?

2012. aug. 22. 09:54