Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat - mit rontok...

Fizika feladat - mit rontok el? Nem jön ki a könyvvégi eredmény

Figyelt kérdés

Sziasztok,

van egy 850 kg-os, 100km/h-val, és egy 38 tonnás, 70km/h-val közlekedő jármű, amik frontálisan, teljesen rugalmatlanul ütköznek. Mennyi a deformációs munka?

Én kiszámoltam a mozgási energiákat külön-külön, aztán impulzusmegmaradás törvénye alapján az ütközés utáni sebességet, ebből, meg az összes tömegből egy újabb mozgási energiát. A kettő közötti különbség fordítódik deformációra... szerintem. Ez olyan 0,4% körülre jön ki. Kicsit ránézésre is kevés, a könyv végén meg ráadásul 12% van. Tudom, hogy nem szentírás, de mégis... mit rontok el?

köszi előre is



2012. aug. 26. 14:41
 1/1 bongolo ***** válasza:
Jól gondolod a megoldás menetét, de valamit elszámoltál. Nem írtál részletes megoldást, úgyhogy nem tudom mit ronthattál, de jó a könyv eredménye. A közös sebesség az ütközés után kb. 66,3 km/h, a mozgási energia csökkenése pedig az eredeti össz energiának a 12,3%-a.
2012. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!