Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a könnyű matekpéldát...

Ezt a könnyű matekpéldát hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés
Na szóval. (xy a négyzeten ) és mondjuk ez is a négyzeten. Akkor ez úgy lesz h x a negyediken szorozva y a negyedikennel? vagy hogyan? egyáltalán az xy az x szorozva y-onnal? és ha mondjuk az y kettőt, az x 4-et ér, az 2 a negyediken szorozva 4 a negyedikennel? Remélem érthetően fogalmaztam, és tudtok segíteni:)

2012. szept. 9. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan. Ha hatványt hatványozunk, a kitevők összeszorzódnak.
2012. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ezt én is tudom:) Arra lennék kíváncsi, hogy az xy az x-szer y? szóval akkor x a negyediken szorozva y a negyedikennel?
2012. szept. 9. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:

xy = x szer y

x(a másodikon és az a másodikon) = x a negyediken

xy( a másodikon és az a másodikon) N itt jön be a csel tehát ha az xyon nincs zárójelben akkor az az yvan a negyediken vagy épp az utolsó ismeretlen(tehát ha yx a negyediken akkor az x van a negyediken)

ha viszont zárójelben van akkor az azt is takarja hogy hogy xa második szorozva az y a másodikonnal

Ha példákkal számítasz sose a kettő legyen mert ott sokszor véletlenül ugyan az a megoldás lehet inkább számolj a 3al és a 5el :)

Remélem segítettem :)

16/F

2012. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!