Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki fedezte fel az atomot?...

Ki fedezte fel az atomot? Bontható-e az atom?

Figyelt kérdés
2012. szept. 10. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Valaki válaszoljon mert holnapra kéne :/ .
2012. szept. 10. 18:45
 2/5 anonim ***** válasza:

A görögök az elmélet szülői,mint oszthatatlanan,azaz a létező legkisebb létező részecske.

De sajnos ezt is tovább osztották kisebb elemekre ,mint Proton Neutron és elektron.

Majd ezeket is tovább osztották.. minden féle kvarkokra,meg bozonokra és fura nevű részecskékre.

Idővel ezeket is tovább fogják osztani.

2012. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az atomokat elektronokra (negatív töltésű), protonokra (pozitív) és neutronokra (semleges) lehet bontani. A protonok és neutronok az atommagot alkotják, míg az elektronok az atommag körül keringenek. Ezt elektronfelhőnek is hívják. Az elektronok nem össze-vissza keringenek, hanem bizonyos pályákon. Minden pálya bizonyos sámú elektront tartalmaz. az atommagtól kifelé egyre több van egy pályán... az atomok átmérője kb 100pm (pikométer) nagyságrendűek. A részecskék közti ték kb 99%-a üres tér.

Az atomelméletet Démokritosz ( ókori görög filozófus) találta ki. Akkor még oszthatatlannak tartották az atomokat, de ma már tudjuk, hogy szubatomi részecskékből áll. Ezeket a szubatomi részecskéket soroltam fel már fent.

2012. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


Ezeket a részecskéket már meg sem említette, gondolom valami kisiskolás házi, szóval az odavágó részt írtam csak le, nem mertem belekavarni neki a "részecske állatkertet" :D

2012. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!!
2012. szept. 10. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!