hogy kell levezetni?
2012. szept. 12. 18:41
 1/8 A kérdező kommentje:
500nak kellene kijönni
2012. szept. 12. 18:42
 2/8 anonim ***** válasza:
5*0,25 = 1,25
2012. szept. 12. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:

ja bocsi, akkor:

25/5*100

2012. szept. 12. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

már hogy a fenébe jönne ki 500? :D 25 a 100% 1%=0,25 5%=0,25*5= 1,25


valamit nagyon félregondoltál

2012. szept. 12. 18:49
 5/8 A kérdező kommentje:
a matek könyvembe hátul van megoldókulcs, és ott eredménynek 500 van írva:)
2012. szept. 12. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, most úgy értette a kérdező, hogy van ez a 25-ös szám, ami egy x számnak az 5 %-a. Vagyis az a kérdés, hogy melyik az a szám, aminek az 5 %-a 25? Ez a szám az 500.
2012. szept. 12. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

#4 válaszoló 25 nem 100% hanem 5%

Ha nagyon "pisisen" akarod levezetni akkor:

25 = 5% /*2

50 = 10%

500 = 100%

2012. szept. 12. 18:51
 8/8 A kérdező kommentje:
kszönömm:D
2012. szept. 12. 19:23