Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én az orvosira szeretnék...

Én az orvosira szeretnék menni. Szerintetek kb. mennyinek kéne lenni az átlagomnak, hogy az már "elég" legyen. Miből hanyasnak kéne lennem? KÖszii!

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenből ötös, legfeljebb pár négyesed lehet azok is olyan tárgyakból mint pl matek ének szóval aminek köze nincs az orvosihoz. Oda csak a legjobbak jutnak be.

Akiket én ismerek végig kitűnőek voltak, és igy is csak második nekifutásra jött össze több emelt szintű érettségivel és nyelvvizsgával.

2010. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy kb.

Ha mindenből végig kettes vagy, de vmi csoda folytán megírod 90% fölé a két felvételi tárgyból az érettségit (legalább egyiket emelt szinten, de akkor szükséges nyelvvizsga is), akkor is felvesznek.

Ugyanis kétféle pontszámítási módszer van.


Nézd át, az alapján tudsz kalkulálni. Így teljesen felesleges.

2010. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nekem a gimnáziumban sosem volt 3,9-nél jobb átlagom, habár kemény gimibe jártam. A bioszt mindig szerettem faktra is jártam belőle, kémiából kettes voltam, fizikából hármas. Harmadik év végén kitaláltam, hogy orvos leszek. Gyors elemzés következett, a jegyeim nem voltak túl jók, tehát maradt a két tantárgy érettségi pontjainak a megduplázása. A kémia tűnt a könnyebben tanulhatónak, tehát felvettem a kémia fakultációt és elkezdtem magántanárhoz járni. Éééés tanultam mint állat.

Eljött az érettségi, emelt bioszt csináltam és közép kémiát. Továbbá felsőfokúztam angolból, pontosabban kéttannyelvű érettségit tettem. Végülis összesen 434 pontom lett, elsőre felvettek a pécsi orvosira, és eddig minden vizsgám viszonylag könnyen sikerült. Most vagyok másodéves.

A történet tanulsága az, hogy egy jó érettségi és egy erős gimnázium, gyakorlatilag lazán verhet egy 5,00-ás átlagot.

2010. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!