Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek - Hogy kell megoldani...

Matek - Hogy kell megoldani ezt a 2 kombinációs feladatot?

Figyelt kérdés

1) Hány olyan hétjegyű szám van, amelynek számjegyei növekvő sorrendben következnek egymás után, egyenlő számjegyeket nem engedve meg? (Írjuk le ezeket!)

Megoldás: 36


2) Egy dobozban 15 cédula van, amelyekre rendre az 1,2,3...15 számokat írtuk. Húzzunk ki egymás után ö cédulát visszatevés nélkül. Hány esetben kapunk olyan számötöst, amelyben a számok növekvő sorrendben vannak?

Megoldás: 3003


Köszönöm a segítséget!



2012. szept. 15. 10:06
 1/3 A kérdező kommentje:

A 2. feladatott meg tudtam már oldani azzal nincs bajom. Az elsővel viszont még mindig nem boldogulok.


Az 1.-nél nekem 18 jön ki e gondolatmenet alapján:

[9*(9!/3!)]/(7!*3!) = 18

2012. szept. 15. 13:15
 2/3 bongolo ***** válasza:

1)

- A legegyszerűbb ilyen szám ez: 1234567

- Lehet azt csinálni, hogy valamelyiket megnöveljük 1-gyel, és onnan folytatjuk az egyesével növekedést. Pl. ha a harmadikat növeljük, akkor 1245678 lesz. Ilyenből lehet 7 féle

- Lehet az is, hogy kettővel növeljük meg valamelyiket az előzőhös hasonlóan (pl. 1256789), ilyenből is 7 lehet

- És lehet az, hogy kettőt növelünk meg 1-gyel 1-gyel (és persze a növelttől kezdve a jobbra lévők is nőnek). A 7-ből azt, hogy melyik kettő legyen a kezdő növelt, azt (7 alatt 2) féleképpen tehetjük meg, vagyis ilyenből van 21 féle.


Összesen 1+7+7+21 = 36

2012. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Áhá már értem a lényegét. Azt hittem, hogy az egész feladatra van valami képlet és már ki is jött az eredmény, de akkor ezt így végig kell játszani. :)
2012. szept. 16. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!