Hogy kell ezt a két feladatot megoldani?

Http://www.youtube.com/watch? V=Aw80GYzWUIk
2012. szept. 18. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első:

Hozz közös nevezőre. Érdemes itt a 14-et választani közös nevezőnek (legkisebb közös többszöröst célszerű mindig választani), így az egyenleted így néz ki:

(14x)/14 + 8/14 - 3/14 = 4/14

Most mindkét oldalt megszorzod 14-gyel, így eltűnnek a nevezők:

14x + 8 + 3 = 4

Rendezed: 14x = -7

Elosztod mindkét oldalt 14-gyel: x = -7/14 = -1/2


A többit ugyanígy. Próbáld meg a másodikat, aztán kijavítom/kijavítjuk.

2012. szept. 18. 21:35
 2/4 anonim ***** válasza:
ja és a másodikat nem tudom :D
2012. szept. 18. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak nekem nem jó a link?
2012. szept. 18. 22:34
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, egy zenét linkelt, nem is feladatot :D. Itt a zene linkje:

http://www.youtube.com/watch?v=Aw80GYzWUIk

2012. szept. 20. 07:59