Egy téglatest térfogata 36cm2, test átlójának a hossza 6cm, egyik élének a hossza 7cm. Mekkora a téglatest élei és és a felszíne?


2012. szept. 20. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyen a három él a, b, c.

Az első egyenletet a térfpgatból lehet számolni, miszerint a*b*c=36

A másik pedig a testátlóból származtatható: gyök(a^2+b^2+c^2)=6

Az egyik oldal ráadásul adott is, így van két ismeretlened, két egyenleted, simán meg tudod te is oldani.



Konkrét választ nem írok, ha már Te sem tudsz illemtudóan köszönni és segítséget kérni, csak idedobsz egy kérdést.

2012. szept. 20. 19:01
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, bocs hogy illetlen voltam.

A második egyenletben az négyzetre emelés?

Próbálom megoldani de nem értem:(

Kérlek segíts

2012. szept. 20. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Így már más. :-)

1) a*b*c=36

2) gyök(a^2+b^2+c^2)=6


Legyen pl az 'a' oldal megadva, amit be kell helyettesíteni mindkét egyenletbe. Igen ám, de a második egyenletet ha négyzetre emeled, akkor azt kapod, hogy 49+b^2+c^2=36

Ha kivonsz mindkét oldalból 49-et, akkor jobb oldalon negatív számot kapsz. De tudod, hogy egy szám négyzete mindig nemnegatív szám, így ha két nemnegatív számot összeadsz, az nem lehet negatív, tehát a feladat hibás. Helyesebben, nincs megoldása.


(Hacsak nem cserélted fel a testátló hosszát az egyik él hosszával)

Egyébként ez tök logikus, mivel az átló mindig hosszabb, mint egy szimpla él, így ilyen NEM létezhet.

2012. szept. 20. 19:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. szept. 20. 21:10