Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. Nem tudok kiszámolni...

Kémia. Nem tudok kiszámolni egy pár feladatot, mert a képlet segítségével nem tudom miért, de nem jön ki. Hogyan csináljam? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy olyan kérdés, hogy mekkora a kénsav moláris tömege? a képlet M=m/n; de úgy nem jönne ki,ezért megpróbáltam úgy hogy a H2 az S és az O4- nek megnéztem a tömegszámát, azt összeadtam és az 98 lett, és annak kellett kijönnie. De akkor miért nem volt jó a képlet?

Aztán volt egy másik is: mekkora anyagmennyiségű iont jelent 48 mg kalciumion? Hát fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, mert itt is a képlet n=m/M akkor a 48-at kéne elosztani az ionnak a moláris tömegével? Nem kell megmondani a megoldást, de hogy hogyan kezdjem el, az nagy segítség lenne.



2012. szept. 23. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A kénsav mólsúlya akkor is 98 ha a fene fenét eszik!A képlet meg hülyeség! Ki ad fel ilyen hülye kérdéseket?Az egyenértéktömege azonban 49! A HCl-nek 36,5 de a H2SO4-nek csak a fele, látod miért?
2012. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

látom, de akkor sem értem miért nem jó a képlet hozzá, anélkül meg nem fogadja el a tanár:S

azért köszönöm.

2012. szept. 23. 19:38
 3/3 anonim válasza:

A kénsav moláris tömegét szerintem jó, ha az azt alkotó részecskék tömegszámát adod össze. (A képlet, amit írtál akkor jó, ha meg van adva az, hogy hány gramm és hány mol ilyen anyagunk van).

A másiknál használhatod az írt képletet, mert ion esetén a relatív atomtömeg elhanyagolható mértékben tér el az atomi állapotban mérttől, csak ne felejtsd el átváltani a 48 mg-ot grammba.

2012. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!