Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogy fejezzem be? (geometria)

Ezt hogy fejezzem be? (geometria)

Figyelt kérdés

Lenne egy feladat, amit nem tudok befejezni mértanból. Légyszi segítsetek a megoldásban. A feladat így szól:

A K és M pontok az ABC egyenlôszárú háromszög AC alapján fekvô pontok. BKA(szög) = BMC(szög). Bizonyítsátok be, hogy BK = BM!


Nos a rajz megvan, de elakadtam. Légyszi segítsetek megoldani, és légyszi magyarázzátok ezt el nekem. Köszi.



2012. szept. 23. 22:29
 1/3 bongolo ***** válasza:
Tudjuk, hogy BAK szög = BCM szög is igaz, akkor pedig a BAK és a BCM háromszögek mindhárom szöge azonos, csak a körbejárás sorrendje más. Ha valamelyik háromszöget a kettő közül tükrözzük valamilyen tengelyre, a körbejárás is azonos lesz. Tudjuk azt is, hogy AB = BC. Ha egy oldal és a szögek azonosak, akkor a két háromszög egybevágó. Vagyis minden oldala azonos hosszú.
2012. szept. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha BKA(szög) = BMC(szög, akkor a BKM egy egyenlő szárú háromnszöget ad ki, mivel a KM alapon ugyanakkora szögek vannak, tehát az oldalak, a BK és BM is egyenlő hosszú kell legyen. Ennyi sztem. De ez a rajzodon is látszik, ha megjelölöd a BKA BMC szögeket.
2012. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 vurugya béla ***** válasza:

AKB és CMB háromszögekben megegyezik egy oldal (AB=BC) és két megfelelő szög (BAK szög és BCM szög az egyenlő szárú miatt, valamint BKA(szög) = BMC(szög) a feladat miatt.

Emiatt teljesül az egybevágó háromszögek egyik alapesete, s így AKB és CMB háromszögek egybevágók.

Egybevágó háromszögek megfelelő oldalai egyenlők, így BK = BM.

2012. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!