Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikás, sebességes számolós...

Fizikás, sebességes számolós kérdés. HELP?

Figyelt kérdés
Tehát, a motorcsónak 20km/h-val haladna, a folyónak a sodrása a csónak haladásának az ellentétes irányába történik, 10km/h-val. Mennyi lesz így a sebessége, és mennyi idő múlva tesz meg 3km-t.
2012. szept. 26. 20:06
 1/2 bongolo ***** válasza:

A vízhez képest 20-szal megy, de a víz vele szemben 10-zel, a partról a kettő különbsége látszik. Szerintem nagyon nem akarsz belegondolni, hogyha ezt nem érted. Gondolj bele olyanba, ami előfordult már veled. Mondjuk a mozgólépcsőn poénból ellenkező irányban mentél fel. Siettél baromira, de kívülről nézve kevésbé gyorsan haladtál. A sebességed pont annyival volt kevesebb, amennyivel a mozgólépcső ment.


Így ki tudod már számolni mindkét kérdést?

2012. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, eddig eljutottam. Igazából az kavart be, hogy konkrétan amin rajta volt a feladat eltűnt. Így csak nagyvonalakban emlékeztem rá. A hangsúly végülis azon volt, hogy odafele 2h alatt, visszafele 3h alatt teszi meg. És összesen 100km-t megy. És ebből kellett sebességet számolni.
2012. szept. 28. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!