Hogyan jön ki az eredmény? (érettségi feladat 2012)


Adja meg az


(x+2) négyzeten +y négyzeten = 9


egyenletű kör középpontjának koordinátáit!



A megoldást tudom, tehát kifejezetten a levezetés kéne.


2012. szept. 28. 17:50
 1/4 bongolo ***** válasza:

Az (a,b) középpontú r sugarú kör egyenlete ilyen:

(x-a)² + (y-b)² = r²

Ha (x+2)², akkor a=-2. Ha y², akkor b=0. Ha r²=9, akkor r=3. Vagyis a középpont (-2;0), a sugár 3.

2012. szept. 28. 18:36
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de esteleg le tudnádd írni a folyamatot, hogy hogyan jött ki a (x+2)²-nál és y²-nél az eredmény?
2012. szept. 29. 11:59
 3/4 bongolo ***** válasza:

Szóval az általános köregyenlet:

(x-a)² + (y-b)² = r²

A mostani speciális eset:

(x+2)² + y² = 9

másképpen:

(x-(-2))² + (y-0)² = 3²

és egyszerűen ezen látszik, ha összehasonlítjuk az általános egyenlettel, hogy a=-2, b=0, r=3

2012. szept. 29. 14:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már teljesen világos! :)
2012. szept. 29. 14:23